akupunktura-weterynaryjna

 

W leczeniu naszych pacjentów chętnie korzystamy z metod akupunktury, aby wspomóc proces zdrowienia i rekonwalescencji, w szczególności przy leczeniu przedłużających się stanów chorobowych.

 

Zapraszamy do rejestracji na zabieg akupunktury weterynaryjnej.

Rejestracja telefoniczna:  (22) 715-65-97

 

Akupunktura to technika leczenia stanów chorobowych, wywodząca się z Chin, która jest z powodzeniem stosowana jako metoda wspomagająca i uzupełniająca leczenie farmakologiczne. Akupunktura weterynaryjna została spopularyzowana w Stanach Zjednoczonych, gdzie już na początku lat 70 lekarze weterynarii zaczęli wykorzystywać techniki nakłuwań jako alternatywną metodę terapii czworonożnych pacjentów, jednakże Tradycyjna Chińska medycyna weterynaryjna (TCVM) i akupunktura od tysięcy lat jest stosowana w Chinach jako główny sposób leczenia zwierząt.

 

Od bliska 3000 lat, poczynając od dynastii Zhou od ok 930 B.C.  aż do 14 wieku naszej ery, chińską medycyną były leczone głównie konie – ze względu na ich ogromne znaczenie w wojsku. Wieki i lata później – zwłaszcza obecnie – chińska medycyna ma rozległe zastosowanie na zwierzętach domowych, a akupunktura jest jedną z pięciu gałęzi chińskiej medycyny weterynaryjnej. Pierwsze wzmianki o akupunkturze weterynaryjnej i leczeniu zwierząt tą metodą napłynęły do krajów zachodnich około 300 lat przed naszą erą. Począwszy od Dynastii Tang – rozpoczęto propagowanie wiedzy o stosowaniu akupunktury u psów.

 

U zwierząt akupunktura jest głównie używana w leczeniu lekkich stanów zapalnych, paraliżów, bólów różnego pochodzenia, stany zapalne stawów, artretyzm, wspomagająco w leczeniu dysplazji bioder, różnych problemów skórnych, kociego kataru, paraliżu nerwów, czy też problemów z układem oddechowym.

 

 

Serdecznie Zapraszamy!